nauka w college’ach

Nauka w college’ach umożliwia studentom zdobycie wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej przygotowującej do zdobycia doświadczenia zawodowego w wybranej dziedzinie. Absolwenci college’ów mogą następnie kontynuować naukę na uniwersytetach. Z uwagi na fakt, że po zrealizowaniu każdego kursy, nawet trzy miesięcznego, uczestnik otrzymuje dyplom ukończenia nauki w college’u, forma ta jest bardzo popularna wśród studentów z całego świata. Największą zaletą jest możliwość wyboru odpowiedniego dla siebie kursu oraz dogodnego terminu rozpoczęcia nauki. Ten system umożliwia po ukończeniu kursu, przystąpienie do kolejnego – i wyższym poziomie trudności lub w innym zakresie. Zakończenie nauki w college’u wiąże się z otrzymaniem świadectwa (Certificate) lub dyplomu (Diploma). Wybierając się do Australii na okres krótszy niż rok, realne jest ukończenie sześciomiesięcznego kursu, potwierdzonego świadectwem III stopnia – Certificate III. W przypadku pobytu w Australii przez dwa lata, można wybrać półtoraroczny kurs, którego ukończenie wiąże się z otrzymaniem świadectwa IV stopnia – Certificate IV lub dyplomu – Diploma, w zależności od szkoły.

Najważniejsze informacje dotyczące świadectw:
Certificate I świadectwo I stopnia,  potwierdzające zdobycie wiedzy zawodowej na poziomie podstawowym.
Certificate II świadectwo II stopnia, potwierdzające zdobycie wiedzy i umiejętności praktycznych.
Certificate III świadectwo III stopnia, potwierdzające zdobycie wiedzy teoretycznej, będący podstawą do dalszego rozwijania umiejętności praktycznych.
Certificate IV świadectwo IV stopnia, potwierdzające zdobycie wiedzy teoretycznej z zakresu wybranej specjalizacji.

Diploma dyplom potwierdzający ukończenie kursu trwającego rok lub dwa lata , potwierdzający zdobycie wiedzy praktycznej i teoretycznej w zakresie wybranej specjalizacji. Zdobyte podczas kursu umiejętności umożliwiają rozwiązywanie różnego rodzaju problemów praktycznych i teoretycznych. Uczestnicy kursu uczą się pracy w złożonych projektach oraz zarządzania zespołem. Najważniejszą zaletą zdobycia dyplomu jest fakt, że jego posiadacz może w każdej chwili rozpocząć studia, a nawet ubiegać się o przyjęcie na drugi rok studiów.

Advanced Diploma – dyplom potwierdzający ukończenie kursu trwającego od półtora do dwóch i pół roku, potwierdzający zdobycie wiedzy specjalistycznej z wybranej dziedziny. Kurs przygotowuje do objęcia odpowiedzialnego stanowiska pracy i kierowania dużym zespołem. Posiadacze ww. dyplomu mogą kontynuować naukę na uniwersytetach.
Ponieważ kursy odbywające się w college’ach mają najczęściej formę wykładów, wymaga się od kursantów adekwatnego przygotowania lingwistycznego w chwili aplikowania o kurs. Nacisk kładzie się na możliwość swobodnego komunikowania się oraz rozumienie tekstów i wykładów. Aby zakwalifikować się do australijskiego college’u kandydat musi przedstawiać dokument potwierdzający znajomość języka angielskiego na poziomie będącym odpowiednikiem testu IELTS 5.5. Kandydat może również ukończyć kurs językowy w Australii na poziomie średnio zaawansowanym (Upper-Intermediate).
Aby rozpocząć naukę w australijskich szkołach należy zaliczyć test językowy. Wyniki organizowanych testów są weryfikowane i uznawane przez współpracujące z nami szkoły.

Colleges prezentują również szeroką ofertę niestandardowych kursów w wybranych dziedzinach. Wiedza i praktyka zdobyta dzięki uczestnictwu w takim kursie jest niezastąpionym dodatkiem do CV. Takie doświadczenie na pewno doceni przyszły pracodawca.

 

Kursy niestandarowe (umożliwiające ubieganie się o status permanent resident):
- Event Management - przygotowanie do organizacji i obsługi różnego rodzaju imprez kulturalnych, konferencji i przyjęć.
- Commercial Cookery - szkolenie z zakresu przygotowania i serwowania potraw, rozwijanie wiedzy z dziedziny dietetyki i higieny.
- Patisserie - zdobywanie wiedzy i praktyki z zakresu cukiernictwa, pożyteczne dla osób wiążących karierę zawodową w branży gastronomicznej, turystycznej i hotelarskiej.
- Graphic Design - projektowanie graficzne, obsługa profesjonalnych programów graficznych, nauka zasad projektowania między innymi w agencjach reklamowych.
- Mass Comunications - zajecia z komunikacji masowej, praktyki odbywają się w profesjonalnych studiach nagraniowych.
- Sport Development - przygotowanie do pracy trenerskiej, podniszenie umiejętności menedżerskich.
- Hairdressing - poznawanie najnowszych technik fryzjerskich, nauka zarządzania profesjonalnym salonem fryzjerskim.
- International Trade - zdobywanie wiedzy z zakresu biznesu międzynarodowego, finansów, księgowości, prawa, zarządzania, marketingu etc.
- Legal Studies - możliwość zdobycia dyplomu z zakresu prawa, co zapewnia kontunuację nauki na uniwersytetach australijskich.
- Children's Services - przygotowanie do pracy w żłobkach, przedszkolach i placówkach edukacyjnych, udział w zajęciach, zdobywanie widzy z zakresu rozwoju i psychologii dziecka.

Na życzenie Uczestnika i na podstawie przekazanych preferencji, BTC może opracować również ofertę indywidualną  z uwzględnieniem konkretnej dziedziny, z zakresu której Uczestnik zechce zdobyć wiedzę i doświadczenie.

 

Przykładowe Colleges:
- Macquarie Education Group Au www.mega.edu.au
- Holmes Institute
www.holmes.edu.au
- Australian Academy of Commerce
www.ausacademy.edu.au

- Sydney Business Institute
www.sbi.nsw.edu.au
- Sydney College of Business and IT
www.scbit.edu.au
- Academies Australasia
www.aca.nsw.edu.au
- MEGT Institute
www.megtinstitute.com.au
- Kaplan Aspect
www.mbs.edu.au
- Australasian College of Natural Therapies
www.acnt.edu.au
- AFTA Travel and Tourism College
www.nswcollege.afta.edu.au
- Bridge Business College
www.bridgebc.com.au
- CATC College
www.catc.nsw.edu.au
- International Design School
www.icpp.net
- Raffles College of Design and Commerce
www.raffles.edu.au