o programie

 

Już po raz 20-ty organizujemy dla Was niezapomniane wakacje w USA w ramach Programu "Work and Travel USA". Zaufało nam ponad 20 000 Waszych koleżanek i kolegów z całej Polski! Dzięki naszej ofercie również i Wy macie niepowtarzalną okazję:

 

Spędzenia niezapomnianych wakacji i przygody w USA, połączonych ze zdobyciem doświadczenia u amerykańskich pracodawców.

Zwiedzenia najciekawszych zakątków Ameryki (Nowy Jork, Las Vegas, Grand Canyon i wiele innych miejsc!) .

Poznania amerykańskiej kultury i Amerykanów.

Nawiązania międzynarodowych znajomości z innymi uczestnikami z całego świata

Skorzystania z najskuteczniejszego sposobu na poprawę i doszlifowanie znajomości języka angielskiego.

 

Żeby móc zrealizować w/w cele, które są głównymi założeniami Programu "Work and Travel USA"oraz pokryć koszt udziału w Programie, każdy Uczestnik może legalnie pracować w amerykańskich firmach przez maksymalnie 4 miesiące, od 25 maja do 25 września oraz dodatkowo przebywać w USA jeszcze przez 25-30 dni. Wszystkim Uczestnikom Programu sponsorzy oferują szeroką pomoc przy szukaniu ofert w USA m.in. poprzez możliwość wzięcia udziału w kilku edycjach Targów Pracodawców Amerykańskich lub też Wirtualnych Rozmowach itp. Oferty pracy w USA obejmują przede wszystkim wszelkiego typu prace wykonywane w miejscach turystycznych, hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, parkach rozrywki, restauracjach, sklepach, etc. Większość firm biorących udział w programie Work and Travel USA oferuje zakwaterowanie (lub pomoc w jego znalezieniu), organizuje "eventy"i oferuje wycieczki dla swojej wakacyjnej ekipy. W razie potrzeby pomagają studentom i są w ciągłym kontakcie z organizatorami programu.
 
BTC współpracuje z największymi organizacjami, Council on International Educational Exchange (CIEE), Intrax Cultural Exchange oraz Center for Cultural Interchange (CCI) , które są autoryzowane przez Departament Stanu USA do prowadzenia i nadzorowania Programu „Work and Travel USA" oraz wielu innych międzynarodowych programów kulturalnej wymiany młodzieżowej.
CIEE/Intrax/CCI uprawnione są do wystawiania dokumentu DS 2019, na podstawie, którego Uczestnicy ubiegają się w Ambasadzie Amerykańskiej w Polsce o wizę J-1, a w USA o Social Security Number.
 
Podczas Waszego pobytu w USA organizator zapewnia Wam pomoc w przypadku wystąpienia problemów. Spoczywa na nim również obowiązek informowania amerykańskich instytucji rządowych, gdzie dany Uczestnik przebywa i pracuje (zgodnie z regulacjami rządowego systemu SEVIS).